Ako nepodliehať kognitívnej disonancii

Kognitívna disonancia kurz Power Coaching

Aké sú vaše reakcie na novozískané informácie alebo skúsenosti, ktoré protirečia vašej predchádzajúcej predstave alebo vedomosti? Cítite psychický diskomfort alebo napätie? A následne pociťujete túžbu po jeho znížení alebo odstránení? Prečo sa nám to deje a ako tomu zabrániť?


Existuje milión príkladov kedy sa ocitáme v kognitívnej disonancií, pretože sa v nej v podstate ocitáme takmer celý čas! Nestíhame si ju ani uvedomovať, pretože náš mozog ju rýchlo generuje a rieši tú paseku za nás.

Prečo je dôležité si kognitívnu disonanciu uvedomovať a nepodliehať jej? Problém tohto syndrómu nastáva vtedy, keď sa snažíme vyriešiť vnútorné nepohodlie spôsobom, že nehľadáme skutočnú pravdu, ale primitívne znižujeme už existujúce poznatky na jedného spoločného menovateľa. To znamená, že hľadáme prvú vhodnú výhovorku, ktorá príde. Ako teda zaujať správny postoj?

OBSAH KURZU

  • Kognitívna disonancia: nepohodlie vo vnútri osobnosti
  • Deštruktívna kognitívna disonancia a ako jej nepodliehať
  • Protichodné koncepty: ako znížiť pocit nepohodlia a diskomfortu
  • Rozvoj vedomého myslenia a reakcií jednotlivca
  • Prijatie a pochopenie seba ako osoby
  • Efektívne spôsoby uvolnenia kognitívnej disonancie
  • Praktické príklady rôznych reakcií KD zo života

Doktor Noulas tvrdí: Čím viac si uvedomujete, že prežívate kognitívnu disonanciu, tým viac budete schopní porozumieť sami sebe na hlbšej úrovni a preskúmať, na akých hodnotách, morálke a viere, vám z krátkodobého i dlhodobého hľadiska skutočne záleží.

Tešíme sa na vás! 😉

1
Zoom – Ako nepodliehať kognitívnej disonancii 26.05.2022
150
Zoom meeting bude prístupný po objednaní kurzu.Ak je už zakúpený, stlačiť tlačidlo ZAČAŤ KURZ / START COURSE.Ak absolvujete kurz ONLINE, odporúčame si ZOOM aplikáciu nainštalovať do svojho zariadenia (PC, MAC, Smartfon/tablet Android, či IOS) z https://zoom.us/download. Je to zdarma. (ZOOM funguje aj cez webové prehliadače, no appka má viac funkcionalít a vyššiu stabilitu) Odporúčame sa zaregistrovať svojim gmailom, dobre to spolupracuje s g kalendárom a je menšia pravdepodobnosť, že na meeting zabudneš.Pripojte sa radšej 5 minút pred začatím.Nastavte si na Zoom svoje celé meno, aby sme vás vedeli identifikovať. Ďakujeme!Neváhajte sa lektora pýtať, preto môžete používať mikrofón i kameru.

Be the first to add a review.

Please, login to leave a review
Obľúbiť
Získať kurz
Zapísaní:
Trvanie: 18:00 - 20:30
Prednášky: 1
Výuka:

Archív

Pracovné hodiny

Monday 8:00 - 16.00
Tuesday 8:00 - 16.00
Wednesday 8:00 - 16.00
Thursday 8:00 - 16.00
Friday 8:00 - 15.00
Saturday Closed
Sunday Closed

Košík

Ako nepodliehať kognitívnej disonancii
Cena:
€ 21
Layer 1
Prihlásiť sa Categories
Tento web používa cookies. Pokračovaním prezerania stránok súhlasíte s ich použitím.